Chybová správa

  • Notice: Undefined offset: 1 v user_node_load() (riadok 3637 z /www/fidelia_service/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object v user_node_load() (riadok 3637 z /www/fidelia_service/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1 v user_node_load() (riadok 3638 z /www/fidelia_service/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object v user_node_load() (riadok 3638 z /www/fidelia_service/modules/user/user.module).
  • Notice: Undefined offset: 1 v user_node_load() (riadok 3639 z /www/fidelia_service/modules/user/user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object v user_node_load() (riadok 3639 z /www/fidelia_service/modules/user/user.module).

Môžem dvoj dverovú – jedno kompresorovú kombinovanú chladničku umiestiť v priestore, ktorý nie je pravidelne vyhrievaný?

U dvoj dverových - jedno kompresorových chladničiek, (mrazničiek a vinoték)  je potrebné dbať na to, aby teplota okolia v ktorej sa spotrebič nachádza nebola nižšia než povolená výrobcom – štandardne uvedené v návode na použitie, kapitola  „klimatická trieda“. V prípade že je spotrebič vystavený nižšej teplote dlhší čas ,budú v chladiacej časti normálne teploty, zvýši sa ale teplota v mrazničke, čo skracuje dobu uchovania potravín. Potraviny sa taktiež môžu odmraziť. Tieto spotrebiče preto nie sú určené pre použitie v priestoroch, ktoré nie sú pravidelne vytápané (napr. cez víkendy). Výrobcovia spravidla v návodoch uvádzajú prehľadnú tabuľku (vid. nižšie), ktorú je potrebné brat do úvahy pri umiestňovaní spotrebiča a uistiť sa do ktorej klimatickej triedy je zaradený váš spotrebič. Tento udaj býva spravidla uvedený na typovom štítku spotrebiča.

 

Klimatická trieda spotrebiča Teplota okolia
N (normálna) od +16°C do +32°C
ST (subtropická) od +18°C do +38°C
T (tropická) od +18°C do +43°C